Komputery360 Porady i częste pytania Tablet zamiast laptopa – kiedy warto

Tablet zamiast laptopa – kiedy warto

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Tablet zamiast laptopa – kiedy warto

Jeszcze jakiś czas temu wszyscy kupowali laptopy, bo sprzęt ten wydawał się jednym z najnowszych i najbardziej funkcjonalnych. Teraz na rynku dostępne są również tablety. Kiedy pojawiło się tak duże urozmaicenie w zakresie urządzeń mobilnych, wielu ludzi ma problem z wyborem. Najgorsze jest to, że nie wiedzą co kupić – laptop czy tablet?

 

Dziś większość ludzi woli tablet zamiast laptopa, bo to urządzenie wydaje się nowocześniejsze, lepsze pod każdym względem i często tańsze. Czy to prawda? A może inaczej – kiedy warto kupić tablet zamiast laptopa?

 

Gdy parametry tabletu są porównywalne z laptopem

Obecnie tablety, które pojawiają się na rynku, mają parametry zbliżone do parametrów laptopów. Jeżeli komuś nie zależy na tradycyjnym laptopie, może kupić tablet, bo i tak wykona na nim taką samą pracę. Tablet będzie zaś mniejszy i poręczniejszy. Łatwiej będzie go zabrać w dowolne miejsca.

 

Gdy ma służyć tylko do internetu

Jeżeli urządzenie mobilne ma służyć wyłącznie do korzystania z internetu, nie ma sensu kupować drogiego laptopa, a zdecydowanie lepiej wybrać tablet. Ten będzie wygodniejszy w użyciu. Jakość przeglądanych stron będzie podobna, a może nawet lepsza. Do przeglądania stron internetowych nie trzeba szczególnie dobrego urządzenia. Dzięki temu można kupić średniej jakości, tani tablet, a i tak do internetu będzie bardzo dobry.

 

Gdy urządzenie potrzebne jest tylko czasem

Kiedy urządzenie do oglądania filmów, kontaktowania się z bliskimi i przeglądania stron internetowych jest potrzebne tylko raz na jakiś czas, nie ma sensu kupować drogiego laptopa. Zdecydowanie wystarczy tablet, przecież tak naprawdę funkcjonalność tabletu i laptopa jest porównywalna.

 

Gdy urządzenie ma towarzyszyć w różnych miejscach

Jeżeli komuś zależy na tym, by urządzenie mobilne towarzyszyło mu wszędzie i zawsze, warto wybrać tablet. Jest mniejszy i wygodniejszy w transporcie. Zmieści się w damskiej torebce i w teczce biznesmena. Dzięki temu w dowolnym miejscu będzie można korzystać z internetu, kontaktować się z klientami i znajomymi, a także tworzyć oraz edytować dokumenty. Taki tablet przyda się do oglądania filmów i robienia zdjęć.

 

W wielu sytuacjach lepiej kupić tablet niż laptopa. Z uwagi na to, że jest poręczny i łatwy do transportu, a jego parametry są porównywalne z parametrami laptopów, nie ma sensu kupować drogiego laptopa, który być może i tak będzie wykorzystywany tylko częściowo. Aby ocenić czy rzeczywiście lepiej kupić tablet zamiast laptopa, trzeba przede wszystkim określić swoje potrzeby.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Jaką wybrać mysz do komputera?

Jaką wybrać mysz do komputera?

Mysz komputerowa to jeden z najczęściej ignorowanych przy zakupie elementów składających się na sprzęt komputerowy. Przed jej wyborem, warto ustalić do czego będzie wykorzystywana – do gier, prac biurowych czy może do projektowania grafiki komputerowej....


Kupuję nowy monitor – jaki wybrać?

Kupuję nowy monitor – jaki wybrać?

Wybór monitorów jest na chwilę obecną tak duży, że trudno jest zdecydować się na jeden. Tym bardziej ciężko jest wybrać monitor, kiedy nie ma się wystarczającej wiedzy w tym zakresie. Nowy monitor na pewno musi być lepszy od starego, powinien być bardziej...


Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Wybór laptopa jest chyba jednym z najtrudniejszych wyborów jeżeli chodzi o tego rodzaju sprzęt, ponieważ najczęściej jest to zakup na długie lata. Poza tym to wielozadaniowe urządzenie musi spełniać szereg oczekiwań przyszłych użytkowników. Dlatego...


Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Zakup drukarki kiedy ktoś nie ma żadnych wymagań wydaje się bardzo prosty. Każdy jednak powinien wiedzieć, że kupno tego urządzenia bez zapoznawania się z jego parametrami, może w przyszłości zaowocować wyłącznie problemami. Warto zorientować się jakie możliwości ma to...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas