Komputery360 Porady i częste pytania Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Zakup drukarki kiedy ktoś nie ma żadnych wymagań wydaje się bardzo prosty. Każdy jednak powinien wiedzieć, że kupno tego urządzenia bez zapoznawania się z jego parametrami, może w przyszłości zaowocować wyłącznie problemami. Warto zorientować się jakie możliwości ma to urządzenie i przede wszystkim sprawdzić cenę tuszy, które przecież regularnie będzie trzeba dokupować.

 

Tania drukarka drogie tusze

Powodem bezmyślnego zakupu drukarki najczęściej jest niska cena urządzenia. Wówczas wydaje się, że nigdzie takiej się nie kupi i to niepowtarzalna okazja, by nabyć tak dobry sprzęt w tak atrakcyjniej cenie. Natomiast bardzo często jest tak, że drukarka rzeczywiście jest tania, ale tusze są z kolei bardzo drogie. W związku z tym nie opłaca się ich nawet kupować, tylko od razu całą drukarkę. A przecież nie o to chodzi, by kolekcjonować mało zużyte drukarki, ale głównie o to, aby mieć jedną, konkretną, zawsze gotową do użytku.

Ceny tuszy

Tusze do drukarki dostępne są w różnych cenach, ponieważ jest ona zależna od typu drukarki, jej firmy, a także punktu sprzedaży. Niekiedy tusz czarny i kolorowy kosztuje około 50 zł za sztukę, zdarza się również, że cena wzrasta do prawie 100 zł za jeden. Na ogół w sklepach internetowych tusze są tańsze, więc warto rozejrzeć się za nimi w sieci.

 

Tańsza alternatywa

Doskonałą i przede wszystkim tańszą alternatywą dla oryginalnych tuszy są zamienniki. Często jakość wydruku jest taka sama, a cena takiego tuszu zdecydowanie niższa. Na pewno jednak nie należy decydować się na usługi napełniania tonerów, gdyż nie wszyscy wykonują tę czynność poprawnie. Można więc tym sposobem tylko stracić pieniądze. Co prawda nieduże, ale jednak.

 

Wybór drukarki na podstawie ceny tuszu

Wyboru drukarki warto dokonać na podstawie ceny tuszu. Wystarczy sprawdzić asortyment konkretnego sklepu i mając już wiedzę odnośnie tuszy, sprawdzić ich cenę. Informacje te przybliżą koszt, jaki użytkownik będzie musiał regularnie ponosić w celu zakupu nowego tonera. Wtedy można już łatwo stwierdzić czy opłaca się kupować tusze, czy całą drukarkę.

 

Na ogół zakup, jak i zresztą sam wybór drukarki wydaje się bardzo prosty. W rzeczywistości sprawa ta przedstawia się nieco inaczej. Otóż zbyt drogie tusze przesądzają o tym, że nie opłaca się kupować takiego urządzenia. Zdecydowanie korzystniej jest zapłacić za drukarkę więcej, zyskując tym sposobem na przykład bardzo tanie tusze. Tak wielu ludzi kupuje to urządzenie praktycznie bez zastanowienia, a już na pewno nie sprawdzając ceny tuszy, co jest podstawowym błędem.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Skórzane etui na telefon - jakie wybrać

Skórzane etui na telefon - jakie wybrać

Kiedy kupujemy nowy telefon, szczególnie na początku staramy się o niego dbać. Nic w tym dziwnego, nasz wymarzony model chcemy mieć jak najdłużej. Zaniedbany znacząco straci na wartości. Jedyna ochrona dla nowego urządzenia to stosowne etui. Najlepiej wybrać...


Uchwyt ścienny do telewizora - jak dobrać

Uchwyt ścienny do telewizora - jak dobrać

Każdy telewizor jest można powiedzieć inny. Nie chodzi tu wyłącznie o parametry czy jakość obrazu, ale też o zewnętrzne wykonanie. Różne telewizory można na różne sposoby umocować do ściany. Dlatego w sklepach nie ma jednego uchwytu, a jest ich kilka...


Jaką wybrać lodówkę?

Jaką wybrać lodówkę?

Zaglądając na dział AGD w dowolnym sklepie czy to stacjonarnym, czy internetowym, można doznać wręcz szoku od nadmiaru sprzętu kuchennego. W zakresie oferowanego asortymentu znajdują się przede wszystkim lodówki. Może z jednej strony fajnie, że jest wybór,...


Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Ponad 90 procent Polaków odkurza co najmniej raz w tygodniu, a prawie dwie trzecie badanych wykonuje tę czynność kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie. Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung udowadnia, że odkurzanie jest jedną z częściej wykonywanych...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas