Komputery360 Porady i częste pytania Jaką wybrać mysz do komputera?

Jaką wybrać mysz do komputera?

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jaką wybrać mysz do komputera?

Mysz komputerowa to jeden z najczęściej ignorowanych przy zakupie elementów składających się na sprzęt komputerowy. Przed jej wyborem, warto ustalić do czego będzie wykorzystywana – do gier, prac biurowych czy może do projektowania grafiki komputerowej. Trzeba również zwrócić uwagę na kilka innych szczegółów.

 

Mysz przewodowa a bezprzewodowa

W sklepach klienci mają do wyboru mysz komputerową z przewodem, a także bez przewodu. Która lepsza? Zdecydowanie bezprzewodowa, ponieważ łatwiej jest nią operować. Nie ma kabla, który na ogół przeszkadza podczas wykonywania precyzyjnych czynności. Taką mysz łatwo zgubić, ale z drugiej strony estetyczniej wygląda na biurku.

 

Zwykłe baterie a akumulatorki

Jeżeli jest wybór, kupując mysz komputerową warto wybrać tą z akumulatorkami. Zwykłe baterie będą zbyt szybko się zużywać. Często używaną myszkę będzie można regularnie ładować, tym samym przedłużając jej żywotność. Jeżeli myszka będzie wyposażona w zwykłe baterie, warto od razu kupić akumulatorki.

 

Rozdzielczość sensora

Wybierając myszkę, trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość sensora. Najlepiej wybierać pomiędzy myszkami o rozdzielczości 1000 DPI. Taka będzie idealna do codziennego użytkowania.

 

Kształt myszki

Kształt myszki komputerowej powinien być dopasowany do dłoni. Dobrze dopasowana myszka będzie łatwiejsza w opanowaniu. Posłuży do wykonywania precyzyjnych czynności. Niektóre myszki są zupełnie klasyczne, inne zaś mają szczególną budowę. Tu nie chodzi o to, by myszka zachwycała wyglądem, ale o to, aby była wygodna w użyciu.

 

Przyciski dodatkowe

Niektóre myszki są bardziej funkcjonalne od pozostałych. To oznacza, że mają dodatkowe przyciski. Dzięki nim można włączać niektóre programy poprzez jedno kliknięcie. Tym sposobem myszka wydaje się nowocześniejsza i ciekawsza.

 

Cena i firma

Cena i firma nie mają najmniejszego znaczenia. Ważne jest, aby myszka komputerowa była po prostu dobra. Jeżeli jej parametry będą w porządku, bez względu na koszt, warto zdecydować się na jej zakup.

 

Mysz do komputera powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Warto wybrać bezprzewodową, aby używanie jej było wygodniejsze. Poza tym dzięki takiej myszce, będzie można sterować komputerem na odległość. Im wyższa rozdzielczość sensora tym lepiej, ponieważ myszka będzie bardziej precyzyjna. Kształt myszki komputerowej też ma znaczenie. Najlepiej wybrać taką, która idealnie dopasuje się do dłoni. Dodatkowe funkcje myszki mogą być bardzo przydatne. Co prawda można kupić pierwszą lepszą myszkę, bo koszt jest niewielki, ale zdecydowanie lepiej poświęcić chwilę i zwrócić uwagę na to, co się kupuje.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Logitech G703
 
519,00 zł
Logitech M185
 
69,99 zł
Logitech M187 (czarna)
 
79,99 zł
Logitech M187 (biała)
 
79,99 zł
Logitech M325 (srebrny)
 
129,99 zł

Warto przeczytać

Kupuję nowy monitor – jaki wybrać?

Kupuję nowy monitor – jaki wybrać?

Wybór monitorów jest na chwilę obecną tak duży, że trudno jest zdecydować się na jeden. Tym bardziej ciężko jest wybrać monitor, kiedy nie ma się wystarczającej wiedzy w tym zakresie. Nowy monitor na pewno musi być lepszy od starego, powinien być bardziej...


Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Wybór laptopa jest chyba jednym z najtrudniejszych wyborów jeżeli chodzi o tego rodzaju sprzęt, ponieważ najczęściej jest to zakup na długie lata. Poza tym to wielozadaniowe urządzenie musi spełniać szereg oczekiwań przyszłych użytkowników. Dlatego...


Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Zakup drukarki kiedy ktoś nie ma żadnych wymagań wydaje się bardzo prosty. Każdy jednak powinien wiedzieć, że kupno tego urządzenia bez zapoznawania się z jego parametrami, może w przyszłości zaowocować wyłącznie problemami. Warto zorientować się jakie możliwości ma to...


Skórzane etui na telefon - jakie wybrać

Skórzane etui na telefon - jakie wybrać

Kiedy kupujemy nowy telefon, szczególnie na początku staramy się o niego dbać. Nic w tym dziwnego, nasz wymarzony model chcemy mieć jak najdłużej. Zaniedbany znacząco straci na wartości. Jedyna ochrona dla nowego urządzenia to stosowne etui. Najlepiej wybrać...


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas