Komputery360 Porady i częste pytania Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Kupuję laptopa – na co zwrócić uwagę?

Wybór laptopa jest chyba jednym z najtrudniejszych wyborów jeżeli chodzi o tego rodzaju sprzęt, ponieważ najczęściej jest to zakup na długie lata. Poza tym to wielozadaniowe urządzenie musi spełniać szereg oczekiwań przyszłych użytkowników. Dlatego dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę na szereg szczegółów.

 

Procesor

Procesor w laptopie powinien być jak najlepszy, bo tak naprawdę wiele od niego zależy. Laptop z mocnym procesorem będzie dobry do internetu, tworzenia dokumentów, a także do grania. Na takim laptopie będzie można oglądać filmy i słuchać muzykę bez najmniejszych utrudnień ze strony sprzętu.

 

Karta graficzna

Dobra karta graficzna to podstawa. Nie chodzi tu tylko o jakość obrazu, ale też o inne detale, które zauważalne są chociażby podczas grania w gry komputerowe. Laptop z dobrze wybraną kartą graficzną będzie służył przez długie lata. Trudno jest wskazać najlepszą, gdyż karty co chwilę zmieniają się. Cały czas na rynku pojawiają się nowe, jeszcze lepsze. W wyborze na pewno pomoże sprzedawca.

 

Wielkość

Wielkość laptopa ma znaczenie. Małe laptopy są poręczne, łatwo je przechowywać i transportować. Jednak nie zawsze nadają się do gier i do pracy biurowej. Dlatego należy w pierwszej kolejności ocenić, do czego w ogóle będzie potrzebny i na podstawie tych informacji, dopiero wybrać wielkość laptopa.

 

Funkcjonalność

Laptop musi być funkcjonalny, bo nigdy nie wiadomo do czego przyda się w przyszłości. Powinien mieć jak najwięcej portów USB oraz innych wejść, które umożliwią łączenie go z innymi urządzeniami. Warto, by miał WiFi, bo wtedy będzie można zupełnie bezprzewodowo łączyć się z internetem w dowolnych miejscach. Niektóre laptopy mają odłączany ekran. To oznacza, że można go używać jako tablet, a także jako klasyczny laptop. Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy lubią urozmaicenie. Ponadto tym sposobem zyskają dotykowy ekran.

 

Firma

Niektórzy zwracają uwagę na firmę i mają rację. Nie wszyscy producenci oferują dobry sprzęt. Warto wybrać laptopa tej firmy, która jest najbardziej chwalona na rynku. Trzeba sprawdzić awaryjność produktów najlepiej każdej, a później wybrać jedną z nich.

 

Wybierając laptopa należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Ważne są: procesor, karta graficzna, a także jego funkcje. Laptop musi być wydajny, wytrzymały i praktyczny. Jeżeli zostanie dobrze wybrany, będzie służył długie lata i wciąż zaskakiwał swoimi możliwościami. Jego wygląd nie ma większego znaczenia, podobnie jak cena – to mylne kryteria wyboru.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Kupujesz drukarkę? Sprawdź ceny tuszy zanim wybierzesz

Zakup drukarki kiedy ktoś nie ma żadnych wymagań wydaje się bardzo prosty. Każdy jednak powinien wiedzieć, że kupno tego urządzenia bez zapoznawania się z jego parametrami, może w przyszłości zaowocować wyłącznie problemami. Warto zorientować się jakie możliwości ma to...


Skórzane etui na telefon - jakie wybrać

Skórzane etui na telefon - jakie wybrać

Kiedy kupujemy nowy telefon, szczególnie na początku staramy się o niego dbać. Nic w tym dziwnego, nasz wymarzony model chcemy mieć jak najdłużej. Zaniedbany znacząco straci na wartości. Jedyna ochrona dla nowego urządzenia to stosowne etui. Najlepiej wybrać...


Uchwyt ścienny do telewizora - jak dobrać

Uchwyt ścienny do telewizora - jak dobrać

Każdy telewizor jest można powiedzieć inny. Nie chodzi tu wyłącznie o parametry czy jakość obrazu, ale też o zewnętrzne wykonanie. Różne telewizory można na różne sposoby umocować do ściany. Dlatego w sklepach nie ma jednego uchwytu, a jest ich kilka...


Jaką wybrać lodówkę?

Jaką wybrać lodówkę?

Zaglądając na dział AGD w dowolnym sklepie czy to stacjonarnym, czy internetowym, można doznać wręcz szoku od nadmiaru sprzętu kuchennego. W zakresie oferowanego asortymentu znajdują się przede wszystkim lodówki. Może z jednej strony fajnie, że jest wybór,...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas