Komputery360 Porady i częste pytania Jaką wybrać lodówkę?

Jaką wybrać lodówkę?

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jaką wybrać lodówkę

Zaglądając na dział AGD w dowolnym sklepie czy to stacjonarnym, czy internetowym, można doznać wręcz szoku od nadmiaru sprzętu kuchennego. W zakresie oferowanego asortymentu znajdują się przede wszystkim lodówki. Może z jednej strony fajnie, że jest wybór, ale z drugiej zaś tak duże urozmaicenie sprawia pewien kłopot – trudno zdecydować się na jedną lodówkę. Poniżej jest kilka wskazówek odnośnie tego, czym warto kierować się przy dokonywaniu wyboru?

 

Energooszczędność

Dobra lodówka powinna być energooszczędna. Wówczas będzie zużywać mniej prądu, a co za tym idzie, nie będzie głównym powodem płacenia zbyt dużych rachunków. W ofercie sklepów ze sprzętem AGD dziś większość lodówek wyróżnia się energooszczędnością, dlatego nie będzie trudno znaleźć taką dla siebie.

 

Funkcja No Frost

Funkcja No Frost jest nowoczesnym systemem, który ma wpływ na właściwą wymianę powietrza i osuszanie go. To dzięki temu nie ma szronu we wnętrzu lodówki – na półkach, ścianach, a nawet na produktach. Zgromadzona para wodna przemieszcza się do specjalnego parownika, gdzie zmienia się w lód. Lód nie osadza się na tylnej ścianie lodówki, ponieważ ogrzany przez grzałkę skrapla się i paruje. Funkcja ta ma swoje zalety, jak również wady. Główną wadą jest to, że świeża żywność szybko wysycha. Dlatego najlepiej przechowywać ją w specjalnych pojemnikach.

 

Wielkość

Przy wyborze lodówki trzeba zwrócić uwagę na wielkość. Warto zastanowić się nad tym czy ma to być lodówka jednodrzwiowa czy dwudrzwiowa. Trzeba też ustalić czy w jednej części ma znajdować się również zamrażarka. Wielkość lodówki powinno się wybierać na podstawie indywidualnych potrzeb i możliwości. Nie ma sensu kupować dużej, kiedy jej zawartość będzie niewielka i tak samo małej, gdy jest potrzeba przechowywania dużej ilości żywności.

 

Wykonanie

Wykonanie lodówki jest bardzo ważne, gdyż przesądza o jej trwałości. Trzeba uwzględnić nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również wnętrze lodówki. Półki mogą być szklane, druciane, a także wykonane z tworzywa sztucznego. Należy więc wybrać dla siebie odpowiednie. Dobrze jest też sprawdzić liczbę agregatów. Czasem są dwa agregaty i wtedy chłodziarka oraz zamrażarka pracują niezależnie. Z tym, że wówczas urządzenie w całości zużywa więcej prądu.

 

Wybierając lodówkę na pewno trzeba postawić na taką, która podoba się wizualnie i technicznie. Musi być odpowiedniej wielkości, mieć oczekiwane funkcje. Dobrze wykonana, energooszczędna lodówka bez wątpienia będzie doskonałym urządzeniem na długie lata. Dobra rata to taka, by najpierw zastanowić się, jakiej lodówki się potrzebuje.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Ponad 90 procent Polaków odkurza co najmniej raz w tygodniu, a prawie dwie trzecie badanych wykonuje tę czynność kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie. Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung udowadnia, że odkurzanie jest jedną z częściej wykonywanych...


Nie zagracaj mieszkania – AGD wybieraj mądrze

Nie zagracaj mieszkania – AGD wybieraj mądrze

Polacy lubią ułatwiać sobie domowe obowiązki – potwierdzają to wyniki sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego, która wzrosła o 8,5% w stosunku do ubiegłego roku. Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętów pomagających nam w sprzątaniu i...


Aparaty cyfrowe - jakie najlepsze na wakacje

Aparaty cyfrowe - jakie najlepsze na wakacje

Aparat cyfrowy to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu można uwiecznić piękne chwile spędzone z rodziną i bliskimi w jakimś ciekawym miejscu. Dlatego stał się obowiązkowym przedmiotem wyposażenia bagażu podróżnego. Warto tylko zabrać ze sobą taki aparat,...


Przenośny dysk - do czego może się przydać

Przenośny dysk - do czego może się przydać

Dysk przenośny zwany też zewnętrznym to niedużych rozmiarów urządzenie, które służy do przechowywania danych zapisanych w plikach o dowolnym formacie. Mogą to być zdjęcia, filmy, pliki tekstowe i dokumenty z danymi liczbowymi. Dysk tego rodzaju...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas