Komputery360 Porady i częste pytania Jak czyścić klawiaturę

Jak czyścić klawiaturę

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jak czyścić klawiaturę

Toporne działanie, wciąż zacinające się lub klejące klawisze to oznaki zwyczajnie brudnej klawiatury. Niestety jest to bardzo uciążliwe szczególnie dla tych, którzy lubią, gdy ich komputer działa płynnie i bezawaryjnie. Na szczęście z takim drobiazgiem nie trzeba iść do serwisu. Klawiaturę nawet w laptopie każdy bez problemu oczyści samodzielnie. Trzeba tylko odpowiednio się do tego przygotować.

 

Jak przygotować laptopa

Do czyszczenia klawiatury laptopa nie można zabierać się bez odpowiedniego przygotowania. Z tym zamiarem należy odłączyć go od wszystkich kabli, mając tu na myśli – kable zasilania i głośników. Ważne jest również, aby nic nie znajdowało się w portach USB. Poza tym laptop musi być wyłączony.

 

Czyszczenie sprężonym powietrzem

Klawiaturę laptopa można solidnie wyczyścić sprężonym powietrzem, które dziś każdy kupi w dobrym sklepie komputerowym. Poza tego rodzaju specyfikiem można też wykorzystać sprężarkę, która zapewni praktycznie taki sam, a może nawet jeszcze lepszy efekt. Silne powietrze wydmucha spod klawiszy wszelkiego typu zanieczyszczenia w postaci paprochów i kłębków kurzu. Dzięki temu klawisze od razu będą się wciskać do końca i działać po każdym przyciśnięciu.

 

Wilgotna ścierka

Wilgotną, ale nie mokrą ścierkę można wykorzystać do umycia klawiszy, w celu pozbawienia ich brudu. Dzięki temu klawisze już nie będą się kleić, a znajdujące się na nich oznaczenia, znów staną się widoczne. Po wykonaniu danej czynności należy odłożyć laptopa, nie zamykając go, aby klawisze ostatecznie wyschły.

 

Sposób na solidne zabrudzenia

Czasem zdarza się, że klawiatura jest wyjątkowo brudna. Tak na wierzchu, jak i pod każdym z przycisków znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń. W takiej sytuacji można spróbować wyjąć każdy z klawiszy, aby wszystkie solidnie wyczyścić i włożyć ponownie. To dobry pomysł, ale tylko w momencie, gdy osoba czyszcząca potrafi ułożyć je w tej samej kolejności. Dla bezpieczeństwa warto zrobić zdjęcie klawiatury przed czyszczeniem.

 

Brudna klawiatura to poważne utrudnienie szczególnie dla tych, którzy grają na laptopie lub dużo piszą. Na szczęście da się coś z tym zrobić, a konkretnie wyczyścić ją. Z tym zamiarem wcale nie trzeba iść do serwisu. Czynność można wykonać samodzielnie i dobrze. Po przygotowaniu laptopa można wykonać kilka kroków – zastosować sprężone powietrze, wilgotną ścierkę lub całkiem wyjąć klawisze i po wyczyszczeniu ich włożyć ponownie. Wybór należy do każdego z osobna i zwykle jest zależny od konkretnej sytuacji, czy stanu klawiatury.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Jaki statyw - 5 porad, które ułatwią zakup

Jaki statyw - 5 porad, które ułatwią zakup

Rynek akcesoriów fotograficznych rozwinął się nie do poznania. To oznacza, że można dziś kupić wszystko, czego potrzebuje fotograf amator i zawodowiec. Wśród wielu produktów znajdują się między innymi statywy. Jest ich na tyle dużo, że trudno zdecydować...


Obiektyw do lustrzanki – jaki wybrać

Obiektyw do lustrzanki – jaki wybrać

Zakup lustrzanki wiąże się z bardzo kosztownym i zarazem złożonym wydatkiem. Nie wystarczy kupić korpus, trzeba również dodatkowo dobrać obiektyw. Ten jest bardzo ważnym elementem danego aparatu. Dlatego należy przywiązać szczególną uwagę do tego wyboru. To...


Jaka lustrzanka - 5 porad, które ułatwią zakup

Jaka lustrzanka - 5 porad, które ułatwią zakup

Moment, w którym ceny aparatów cyfrowych spadły, zapanowała moda na kupowanie lustrzanek. To duże wydaje się profesjonalne i nowoczesne aparaty, które przyciągają uwagę otoczenia. Zapewne to jest właśnie ten powód, dla którego tak wielu...


Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Smartwatch sam w sobie jest nowoczesnym urządzeniem, znanym w sumie od niedawna. Dlatego praktycznie każda funkcja, jaką będzie posiadał, wpłynie na jego atrakcyjność. To niewielkich rozmiarów urządzenie, można użytkować w szerokim zakresie. W tym przypadku...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas