Komputery360 Porady i częste pytania Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Smartwatch sam w sobie jest nowoczesnym urządzeniem, znanym w sumie od niedawna. Dlatego praktycznie każda funkcja, jaką będzie posiadał, wpłynie na jego atrakcyjność. To niewielkich rozmiarów urządzenie, można użytkować w szerokim zakresie. W tym przypadku obowiązuje wciąż ta sama zasada – im więcej funkcji tym lepiej.

 

Podstawowe funkcje

Smartwatch można nazwać smartwatchem, jeżeli ten jest wyposażony w podstawowe funkcje. Jedną z nich jest godzina i data, czyli w zasadzie to samo, co dostępne jest w klasycznych zegarkach. Poza tym inną funkcją są jeszcze powiadomienia z serwisów typu Facebook albo Twitter.

 

Smartwatch to prawie smartfon

Nowoczesny smartwatch powinien mieć takie funkcje, jak: odbieranie połączeń głosowych, odczytywanie oraz odpisywanie na wiadomości SMS i maile, kontaktowanie się z innymi poprzez komunikatory sieciowe. Funkcje tego gadżetu można wręcz przyrównać do funkcji smartfona.

 

Cały czas w kontakcie ze światem

Używając nowoczesny smartwatch nie ma znaczenia, czy użytkownik właśnie jest w ruchu, w pracy, czy w podróży, bo tak naprawdę może też jechać samochodem albo rowerem i cały czas być w stałym kontakcie ze światem. Wykonując te wszystkie czynności, użytkownik nadal podtrzymuje swoją aktywność społeczną. Wygląda więc na to, że oddając się swoim codziennym przyjemnościom, użytkownik smartwatcha nie musi rezygnować z kontaktu ze znajomymi.

 

Wsparcie dla aktywnych fizycznie

Użytkownicy smartwatchy chętnie decydują się na różne aktywności fizyczne, ponieważ to nowoczesne urządzenie jest dla nich ogromnym wsparciem. Dużą zaletą danego gadżetu jest to, że posiada szereg przydatnych funkcji podczas dowolnego treningu – jazdy rowerem czy biegania. Taki smartwatch umożliwia stałe monitorowanie dowolnej aktywności. Posiada takie funkcje jak: krokomierz oraz pulsomierz. Ten sam gadżet może również monitorować sen i jednocześnie poprawiać jego jakość. Te najbardziej zaawansowane mierzą puls, a także zliczają kalorie.

 

Smartwatch w tak bogatej wersji jest zwykle dość kosztowny, często nazywa się go nowoczesnym. Jednak należy pamiętać, że taki właśnie gadżet będzie przydatny na każdym kroku, zarówno w pracy, w domu, podczas aktywności fizycznej, jak i w czasie snu. Tak solidnie wyposażone w liczne funkcje najczęściej są dość drogie, ale zakup się opłaci. Raz dobrze wybrany smartwatch będzie służył przez długie lata. Będzie służył właścicielowi niezależnie od tego, czy pozostanie przy swoim obecnym trybie życia, czy może zdecyduje się na zmianę stylu funkcjonowania.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Polar A300 HR Biały
 
448,90 zł
Beurer PM 15
 
128,20 zł
Beurer PM 25
 
179,90 zł
Beurer PM 70
 
509,00 zł
Beurer PM 80
 
609,00 zł
Beurer PM 18
 
209,00 zł

Warto przeczytać

Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Szczoteczka elektryczna na chwilę obecną jest podstawowym wyposażeniem podręcznej kosmetyczki. Dziś zdecydowanie odchodzi się od klasycznych szczoteczek. Może nie dlatego, że te nie myją zębów dokładnie, ale z tego powodu, że ludzie chcą być na czasie i korzystać...


Jaki aparat cyfrowy – 5 porad, które ułatwią wybór

Jaki aparat cyfrowy – 5 porad, które ułatwią wybór

Kupując aparat cyfrowy, zwykle sugerujemy się promocją lub poradami ze strony znajomych czy rodziny, które w rzeczywistości nie są poparte fachową wiedzą. Niektórzy decydują się na zakup dużego, ciężkiego aparatu, który robi wrażenie. Nawet, mimo iż jest...


Co powinien posiadać nowoczesny smartfon?

Co powinien posiadać nowoczesny smartfon?

Smartfon to telefon zwany też urządzeniem mobilnym, stworzony na miarę współczesnych czasów. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania bez tego funkcjonalnego gadżetu. Im więcej funkcji posiada, tym lepiej się prezentuje i więcej...


Do czego można wykorzystać drony?

Do czego można wykorzystać drony?

Drony przez współczesnych ludzi opisywane są bardzo różnie. Jedni nazywają je samolotami z kamerą, inni dziwnymi urządzeniami, a jeszcze inni dochodzą do wniosku, że to po prostu kamera. W zasadzie poniekąd każdy ma rację. To urządzenia o dziwnym kształcie,...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
Beurer PM 26
 
169,90 zł
Beurer PM 90
 
679,00 zł
Polar M400 HR czarny
 
559,00 zł
Polar A300 Biały
 
338,90 zł
Beurer PM 45
 
259,00 zł
Beurer PM 62
 
349,00 zł
HP Z27s
 
2 849,00 zł
AOC AGON AG271UG
 
2 849,00 zł
Monitor HP Z27s (J3G07A4)
 
2 849,00 zł
ASUS MX27UC
 
2 849,00 zł
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas