Komputery360 Porady i częste pytania Jaka lustrzanka - 5 porad, które ułatwią zakup

Jaka lustrzanka - 5 porad, które ułatwią zakup

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jaka lustrzanka - 5 porad, które ułatwią zakup

Moment, w którym ceny aparatów cyfrowych spadły, zapanowała moda na kupowanie lustrzanek. To duże wydaje się profesjonalne i nowoczesne aparaty, które przyciągają uwagę otoczenia. Zapewne to jest właśnie ten powód, dla którego tak wielu ludzi decyduje się na dany zakup. Trzeba tylko wiedzieć, że piękna lustrzanka wcale nie musi być idealna. Chcąc kupić solidny aparat do robienia dobrej jakości zdjęć, trzeba zwrócić uwagę na jego parametry.

 

Duży wybór lustrzanek

Na współczesnym rynku dostępne są lustrzanki amatorskie, półprofesjonalne oraz profesjonalne. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Bez względu na to, na jaką zdecyduje się kupujący, powinien zwrócić szczególną uwagę na parametry danego urządzenia. A oto kilka podpowiedzi:

 

1. Matryca – jest bardzo ważnym elementem lustrzanki. Od matrycy zależy jakość zdjęcia. W aparatach stosuje się APS-C, matrycę 1,5 razy mniejszą od pełnej klatki. Te montowane są w lustrzankach amatorskich i półprofesjonalnych. FF to matryca, która zapewnia zdjęcia wysokiej jakości, ale aparat z taką matrycą jest dużo droższy.

 

2. Lustro – w czasie robienia zdjęcia lustro unosi się, odsłania migawkę, a także przysłania matówkę. Wówczas kadr jest niewidoczny dla fotografa. To z kolei przyczynia się do przepuszczenia światła, a te z kolei przedostaje się do detektora.

 

3. Obiektyw – wybierając lustrzankę, zwykle kupuje się sam korpus. Aby móc w pełni korzystać z danego urządzenia, trzeba jeszcze dokupić obiektyw. Wyboru należy dokonać, uwzględniając rodzaj zdjęć, jakie będą wykonywane. Wyróżnia się następujące obiektywy: szerokokątne, standardowe, a także teleobiektywy.

 

4. Filmowanie – wybierając lustrzankę, warto zwrócić uwagę na możliwość nagrywania filmów. Niektóre lustrzanki pozwalają na kręcenie filmów w rozdzielczości Ful HD. Ta funkcja będzie doskonałym dodatkiem i dzięki niej aparat przyda się częściej.

 

5. Ergonomia oraz materiały – aparat musi dobrze leżeć w dłoni, a wykonywanie czynności typu robienie zdjęć oraz filmowanie, powinno być wygodne. Dobrze wykonana lustrzanka, powstała z trwałych i dobrej jakości materiałów, będzie doskonałym aparatem do częstego fotografowania i nagrywania filmów.

 

Lustrzanka powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Dokonując wyboru aparatu, trzeba zwrócić uwagę na powyższe parametry. Poza tym dobrze jest, jeżeli tego rodzaju aparat ma dodatkowe funkcje. Zaliczyć do nich można programy tematyczne, podgląd na żywo, a także autofocus. Poza tym dużym udogodnieniem jest opcja – zdjęcia seryjne oraz GPS. Wybierając lustrzankę, nie można zwracać uwagi na cenę. Trzeba liczyć się z dość kosztownym wydatkiem.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Nowoczesny smartwatch – jakie powinien mieć funkcje

Smartwatch sam w sobie jest nowoczesnym urządzeniem, znanym w sumie od niedawna. Dlatego praktycznie każda funkcja, jaką będzie posiadał, wpłynie na jego atrakcyjność. To niewielkich rozmiarów urządzenie, można użytkować w szerokim zakresie. W tym przypadku...


Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Szczoteczka elektryczna na chwilę obecną jest podstawowym wyposażeniem podręcznej kosmetyczki. Dziś zdecydowanie odchodzi się od klasycznych szczoteczek. Może nie dlatego, że te nie myją zębów dokładnie, ale z tego powodu, że ludzie chcą być na czasie i korzystać...


Jaki aparat cyfrowy – 5 porad, które ułatwią wybór

Jaki aparat cyfrowy – 5 porad, które ułatwią wybór

Kupując aparat cyfrowy, zwykle sugerujemy się promocją lub poradami ze strony znajomych czy rodziny, które w rzeczywistości nie są poparte fachową wiedzą. Niektórzy decydują się na zakup dużego, ciężkiego aparatu, który robi wrażenie. Nawet, mimo iż jest...


Co powinien posiadać nowoczesny smartfon?

Co powinien posiadać nowoczesny smartfon?

Smartfon to telefon zwany też urządzeniem mobilnym, stworzony na miarę współczesnych czasów. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania bez tego funkcjonalnego gadżetu. Im więcej funkcji posiada, tym lepiej się prezentuje i więcej...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas