Komputery360 Porady i częste pytania Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać

Szczoteczka elektryczna na chwilę obecną jest podstawowym wyposażeniem podręcznej kosmetyczki. Dziś zdecydowanie odchodzi się od klasycznych szczoteczek. Może nie dlatego, że te nie myją zębów dokładnie, ale z tego powodu, że ludzie chcą być na czasie i korzystać z nowoczesnych urządzeń. Wybór szczoteczek jest na tyle duży, że trudno zdecydować się na jedną, tym bardziej nie wiedząc, na co zwrócić uwagę.

 

Wybierając szczoteczkę elektryczną, należy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak:

Prędkość i ruchy – zadaniem szczoteczki elektrycznej jest usuwanie wszelkich zabrudzeń i płytki bakteryjnej z zębów. Szczoteczka elektryczna przez minutę wykonuje nawet 48000 ruchów na minutę. Ta, która może pochwalić się daną liczbą ruchów, jest odpowiednią szczoteczką.

 

Wskaźnik naładowania akumulatora – warto, aby szczoteczka była wyposażona we wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Dzięki temu będzie wiadomo, kiedy trzeba ładować szczoteczkę i czy ta jest już naładowana.

 

Kształt główki – wybierając szczoteczkę, trzeba zwrócić uwagę na kształt główki. W ofercie są zwykle wybielające, dokładnie czyszczące, a także przeznaczone do wrażliwych dziąseł. Kształt i wielkość główki trzeba dobrać na podstawie własnych potrzeb. Musi przecież docierać nawet do trudno dostępnych miejsc. Wybierając szczoteczkę warto wybrać tę, która ma różne tryby szczotkowania, aby nie wymieniać jej na nową, gdy zęby z czasem staną się bardziej wrażliwe lub gdy pojawi się potrzeba ich wybielenia.

 

Idealna na podróż – szukając dobrej szczoteczki, należy wybrać tę, która zapewnia wielokrotne mycie na jednej baterii. Poza tym warto, aby była wyposażona w futerał, który ułatwi przechowywanie oraz sam transport.

 

Indywidualne potrzeby – każdy ma jakieś potrzeby. Jeden chce, aby szczoteczka była mała, drugi by miała konkretny kolor, jeszcze ktoś inny oczekuje, by szczoteczka przybrała specyficzny kształt. Oczekiwania są różne. Wybierając idealną szczoteczkę do zębów, warto sugerować się również swoimi potrzebami w tym zakresie.

 

Na pewno przy wyborze szczoteczki do zębów nie można kierować się ceną. To mylne kryterium wyboru. Szczoteczka powinna mieć odpowiedniej wielkości główkę, kilka trybów pracy, dobrą baterię. Warto, aby była szczoteczką solidnie wykonaną, bo tylko taka będzie służyła przez długie lata. Obecnie szczoteczkę można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Wybór jest niezwykle duży, dlatego każdy sugerując się powyższymi wskazówkami, bez najmniejszych problemów znajdzie idealną dla siebie.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Jaki aparat cyfrowy – 5 porad, które ułatwią wybór

Jaki aparat cyfrowy – 5 porad, które ułatwią wybór

Kupując aparat cyfrowy, zwykle sugerujemy się promocją lub poradami ze strony znajomych czy rodziny, które w rzeczywistości nie są poparte fachową wiedzą. Niektórzy decydują się na zakup dużego, ciężkiego aparatu, który robi wrażenie. Nawet, mimo iż jest...


Co powinien posiadać nowoczesny smartfon?

Co powinien posiadać nowoczesny smartfon?

Smartfon to telefon zwany też urządzeniem mobilnym, stworzony na miarę współczesnych czasów. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania bez tego funkcjonalnego gadżetu. Im więcej funkcji posiada, tym lepiej się prezentuje i więcej...


Do czego można wykorzystać drony?

Do czego można wykorzystać drony?

Drony przez współczesnych ludzi opisywane są bardzo różnie. Jedni nazywają je samolotami z kamerą, inni dziwnymi urządzeniami, a jeszcze inni dochodzą do wniosku, że to po prostu kamera. W zasadzie poniekąd każdy ma rację. To urządzenia o dziwnym kształcie,...


Wybieramy kamerę Full HD – na co zwrócić uwagę

Wybieramy kamerę Full HD – na co zwrócić uwagę

Kamera wydaje się, być sprzętem dla zamożnych, którzy już naprawdę nie wiedzą, na co wydawać pieniądze i tym sposobem kupują rzeczy zupełnie do niczego niepotrzebne. W rzeczywistości jednak taka kamera Full HD to bardzo dobre urządzenie, dzięki któremu...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas