Komputery360 Porady i częste pytania Konsola PS4 czy XBOX One – co lepsze?

Konsola PS4 czy XBOX One – co lepsze?

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Konsola PS4 czy XBOX One – co lepsze?

W bardzo bliskiej odległości czasowej od siebie pojawiły się dwa modele konkurencyjnych firm: PS4 oraz XBOX One. Który z nich wybrać? Który przyniesie nam więcej satysfakcji z gry? Który ma lepsze wyposażenie, konstrukcję, wygląd, kontrolery?

 

Dlaczego konsola XBOX One?
Nowy XBOX One ma ulepszony układ graficzny (taktowany z częstotliwością 853 MHz), a także 8-rdzeniowy procesor 1.6 GHz. Warto również wspomnieć o 8 GB pamięci RAM, dysku twardym o pojemności 500 GB oraz szczelinowym napędzie Blu-ray.

Będzie można podłączyć jednocześnie aż dziewięć kontrolerów, z których każdy będzie miał zasięg około 9 metrów. Nie trzeba będzie się już co 24 godziny logować do sieci, co dla wielu graczy było bardzo uciążliwe.
Wada zakupu konsoli XBOX One to z pewnością fakt, iż trzeba za 60 dolarów wykupić subskrypcję Love Gold, aby mieć dostęp takich rozwiązań, jak Skype, SmartMatch oraz GameDVD. Ponadto obudowa wydaje się nie w pełni ułatwiać graczom wymianę dysku, co też uznać musimy za niedogodność.

A czym urzeka konsola PS4?
Z pewnością wydajnym układem graficznym (czyli jednocześnie lepszej jakości obrazem, wyglądającym jak kadr z filmu) oraz świetnie skonstruowaną obudową. Ponadto w kontrolerze mamy długi czas pracy baterii, dzięki czemu nie musimy zbyt często odrywać się od ulubionych gier. Specjaliści zgodnie twierdzą, że konsola ta jest mocniejsza niż konkurencyjna. Cena niższa o równowartość około 100 euro także przemawia zdecydowanie za PS4, zwłaszcza że pozostałe parametry ma identyczne z XBOX. Dużo gier na wyłączność także nie jest bez znaczenia.

Jakie minusy ma to rozwiązanie? Możemy podłączyć jednocześnie tylko 4 kontrolery, a za każdy z nich i tak trzeba zapłacić niemalże 60 dolarów.

Co wybrać?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Tak naprawdę każdy z graczy powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czego od konsoli oczekuje, co jest dla niego kwestią najbardziej istotną, co jest mu potrzebne, a z czego jest w stanie zrezygnować. Ta specyficzna „rozgrywka” jest nieco podobna do odwiecznego konfliktu fanów marki Canon oraz Nikon w fotografii – niekiedy po prostu kierujemy się przyzwyczajeniem czy pewnym przywiązaniem do konkretnej firmy. Tak poniekąd jest w przypadku i tego starcia. Jedno jest pewne – w czasie tegorocznej Gwiazdki pod wieloma choinkami znajdzie się PS4 lub XBOX One!

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Blender ręczny – jakie akcesoria warto wybrać?

Blender ręczny – jakie akcesoria warto wybrać?

Blender to urządzenie, które znajduje się niemalże w każdym gospodarstwie domowym. I nic w tym dziwnego. Za pomocą blendera nie tylko gotujemy szybciej, ale również tworzymy bardziej urozmaicone posiłki, w tym zupy-kremy, koktajle, pasty czy sosy. Rozważ...


Dyski zewnętrzne – ranking najlepszych

Dyski zewnętrzne – ranking najlepszych

Pozwalają przechowywać dane, przenosić pliki między komputerami, a producenci oferują je w różnych cenach. Dyski zewnętrzne, bo o nich mowa, to produkty, które niektórym użytkownikom są niezbędne. Jeżeli również tobie, to zapoznaj się z aktualnym...


Wybieramy urządzenie wielofunkcyjne do domu

Wybieramy urządzenie wielofunkcyjne do domu

Szukasz drukarki, skanera i ksero? Zamiast nabywać wszystkie te urządzenia, możesz zakupić jedno – urządzenie wielofunkcyjne. Jak wybrać najlepsze? Urządzenia pozwalające drukować, skanować czy kserować dokumenty są niezbędne przede wszystkim w biurach. Zdarza się...


Czym się kierować kupując ekspres do kawy?

Czym się kierować kupując ekspres do kawy?

Dzięki posiadaniu w domu dobrego ekspresu jesteśmy w stanie każdego dnia rozkoszować się kawą idealną. Nieważne, czy nasza ulubiona to latte macchiato, espresso czy cappuccino – każdy z tych rodzajów przyrządzić możemy w mgnieniu oka, jeśli tylko posiadamy...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas