Komputery360 Porady i częste pytania Właściwa ochrona komputera

Właściwa ochrona komputera

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Właściwa ochrona komputera

Każdy komputer powinien być odpowiednio chroniony, aby mógł służyć przez długie lata, a znajdujące się na jego dysku dane, były po prostu bezpieczne. Skuteczną ochronę dla komputera może zapewnić specjalne oprogramowanie. To jest, można powiedzieć, najprostsza i zarazem najwygodniejsza forma ochrony danego sprzętu.

 

Do czego może prowadzić brak ochrony komputera

Jeżeli komputer nie jest odpowiednio chroniony, może zostać narażony na utratę ważnych danych, haseł, loginów, a także na uszkodzenie systemu lub nawet całego komputera. Wbrew pozorom działania hakerów i pozostałych przestępców bywają bardzo skuteczne. Wielu ludzi nieświadomie zapewnia im dostęp do swojego sprzętu, a następnie do wszystkich danych, które są zapisane w pamięci komputera.

 

Podstawowe zalety oprogramowania antywirusowego

Okazuje się, że skuteczną ochronę dla komputera i jego zawartości, może zapewnić odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. Trzeba wybrać tylko takie, które gwarantuje kompleksowe i łatwe w obsłudze funkcje ochrony, a co za tym idzie, chroni sprzęt przed wszystkimi zagrożeniami. Tak mniej więcej prezentują się zalety dobrego programu:

  • - Kompleksowa i łatwa w obsłudze, a do tego szybka oraz wydajna ochrona zabezpieczająca komputer przed działaniami przestępców internetowych.
  • - Narzędzie przeznaczone do automatycznego tworzenia kopii zapasowych.
  • - Funkcja zarządzania kontrolą rodzicielską.
  • - Skaner treści.
  • - Ochrona przed wyłudzeniem danych.

 

Jaki powinien być program antywirusowy?

Dobre oprogramowanie antywirusowe przy maksymalnym poziomie zabezpieczenia sprzętu, powinno jak najmniej obciążać system. Chodzi po prostu o to, aby nie zmniejszało wydajności komputera. W związku z tym program ten powinien usuwać zbędne pliki, defragmentować i czyścić rejestr, defragmentować dysk, a także zarządzać ustawieniami aplikacji. Ponadto dobrze, by program ten miał przystępną cenę lub jeszcze lepiej, by był całkiem za darmo. Poszukiwania mogą być długotrwałe, ale z pewnością będą warte tego zamieszania.

 

Stosując program antywirusowy w swoim komputerze, można ochronić nie tylko sam sprzęt, ale również jego zawartość, a więc zdjęcia, filmy, hasła i pozostałe pliki. Trzeba tylko wybrać odpowiednie oprogramowanie – to najskuteczniejsze. Wybór jednak nie będzie prosty, ponieważ tego rodzaju programów jest całkiem sporo. Każdy producent zachwala swoje, a tak naprawdę najlepsze jest to, które spełnia indywidualne oczekiwania. Dobry program antywirusowy powinien być skuteczny i w miarę możliwości tani. Wobec tego nie pozostaje nic innego, jak tylko za takim się rozejrzeć.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Popularne kable i złącza komputerowe

Popularne kable i złącza komputerowe

Zanim ktokolwiek ostatecznie zdecyduje się na zakup komputera, powinien sprawdzić, w jakie rodzaje złącz, jest wyposażony, bo to jest bardzo ważne. Chodzi mianowicie o to, że od tego zależy, jakie urządzenia będzie można podłączyć do danego sprzętu komputerowego. Co prawda,...


Bezpieczne korzystanie z internetu

Bezpieczne korzystanie z internetu

W świecie rzeczywistym nie brakuje oszustów i złodziei. W internecie wcale nie jest lepiej. Praktycznie na każdym kroku można wpaść w prawdziwe kłopoty. Dlatego trzeba zachować ostrożność i uważać na to, z kim nawiązuje się kontakt. Warto zapamiętać kilka cennych...


Laptop a netbook – czym różnią się te urządzenia

Laptop a netbook – czym różnią się te urządzenia

Tryb życia dzisiejszego społeczeństwa sprawia, że tak wielu ludzi jest w ciągłym ruchu, a przy tym potrzebuje stałego dostępu do internetu. Korzystanie z niego w smartfonie niestety nie jest wygodne, więc niektórzy poważnie rozważają zakup komputera. Pytanie tylko...


Konsola do gier czy komputer?

Konsola do gier czy komputer?

W dzisiejszych czasach jest wielu miłośników gier. Nie chodzi tu jednak o te planszowe czy karciane, ale o typowo komputerowe lub przeznaczone na konsolę. Wśród tych osób znajdują się dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a nawet dorośli. Chcąc w pełni...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas