Komputery360 Porady i częste pytania Popularne kable i złącza komputerowe

Popularne kable i złącza komputerowe

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Popularne kable i złącza komputerowe

Zanim ktokolwiek ostatecznie zdecyduje się na zakup komputera, powinien sprawdzić, w jakie rodzaje złącz, jest wyposażony, bo to jest bardzo ważne. Chodzi mianowicie o to, że od tego zależy, jakie urządzenia będzie można podłączyć do danego sprzętu komputerowego. Co prawda, może w danym momencie nikt nie będzie ich potrzebował, ale nigdy nie wiadomo, co komu przyda się w przyszłości.

 

Kable i złącza komputerowe

Na liście kabli i złącz komputerowych, znajdują się następujące przedmioty:

 

  • VGA – to złącze, które umożliwia podłączenie laptopa do monitora. Nazwa ta jednak była bardziej znana jakiś czas temu. Teraz najpopularniejszym złączem, które znajduje się w nowych laptopach jest po prostu port DHMI.
  • Złącze HDMI – jak powyżej, umożliwia połączenie komputera z odtwarzaczem DVD, monitorem, telewizorem, a także komputerem cyfrowym. Gdy ktoś ma do dyspozycji nowy sprzęt, może go połączyć kablem z obu stron zakończonym wtykami HDMI.
  • Złącze USB – to bardzo dobrze wszystkim znane złącze, które ma służyć do podłączania przeróżnych urządzeń peryferyjnych, dysków przenośnych, a także smartfonów. Należy podkreślić, że im więcej złączy USB znajduje się w komputerze, tym lepiej. Minimalna ich ilość to dwa. Jednak lepiej, by było ich więcej.
  • RJ-45 – ten kabek umożliwia połączenie się z internetem. Jest to kabel sieciowy, który łączy modem z routerem, a nawet komputer z modemem. Zwykle jest wszędzie tam, gdzie jest internet przewodowy.

 

Czy w ogóle warto mieć je w zasięgu ręki?

Mając komputer ze wszystkimi potrzebnymi portami, warto jest jeszcze zainwestować we wspomniane powyżej kable. Nigdy nie wiadomo, kiedy który się przyda. Czasem trzeba podłączyć telefon do komputera. Niekiedy istnieje pilna potrzeba podłączenia laptopa do dużego telewizora. Także, jeżeli ktoś tylko ma taką możliwość, powinien kupić niezbędne kable, tak by móc korzystać z nich zawsze, kiedy pojawi się taka potrzeba. Należy również podkreślić, że kable nie są drogie. To w zasadzie wręcz groszowa sprawa, dlatego tak wielu ludzi motywuje do zakupu.

 

Na obecnym rynku istnieje co najmniej kilka typów kabli do komputera i złączy w tym urządzeniu. Każdy może bez problemu i szybko nabyć te, które są potrzebne. Ich brak sprawia, że komputer traci na wartości. Nie ma już tylu funkcji i co za tym idzie, stanowi pewnego rodzaju ograniczenie. Niektórzy mają ochotę łączyć komputer z innymi urządzeniami jak na przykład telewizor. Dlatego oni w szczególności powinni zadbać o to, aby kable i złącza były w zasięgu ręki.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Vivanco 45452
 
35,99 zł
Vivanco 45341
 
14,99 zł
Vivanco 41047
 
10,99 zł
Vivanco 35820
 
12,99 zł
Arkas 2RMJF
 
12,99 zł
Vivanco 45499
 
19,99 zł

Warto przeczytać

Bezpieczne korzystanie z internetu

Bezpieczne korzystanie z internetu

W świecie rzeczywistym nie brakuje oszustów i złodziei. W internecie wcale nie jest lepiej. Praktycznie na każdym kroku można wpaść w prawdziwe kłopoty. Dlatego trzeba zachować ostrożność i uważać na to, z kim nawiązuje się kontakt. Warto zapamiętać kilka cennych...


Laptop a netbook – czym różnią się te urządzenia

Laptop a netbook – czym różnią się te urządzenia

Tryb życia dzisiejszego społeczeństwa sprawia, że tak wielu ludzi jest w ciągłym ruchu, a przy tym potrzebuje stałego dostępu do internetu. Korzystanie z niego w smartfonie niestety nie jest wygodne, więc niektórzy poważnie rozważają zakup komputera. Pytanie tylko...


Konsola do gier czy komputer?

Konsola do gier czy komputer?

W dzisiejszych czasach jest wielu miłośników gier. Nie chodzi tu jednak o te planszowe czy karciane, ale o typowo komputerowe lub przeznaczone na konsolę. Wśród tych osób znajdują się dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a nawet dorośli. Chcąc w pełni...


Smartfony zmieniamy jak rękawiczki. Dlaczego?

Smartfony zmieniamy jak rękawiczki. Dlaczego?

Użytkownicy smartfonów w Polsce nie są zbytnio przywiązani do swoich urządzeń – zwykle wymieniają je na nowe mniej więcej co rok. Dzieje się tak dlatego, że chcemy korzystać z najnowocześniejszych technologii, a zakup telefonu nie jest dla nas ogromnym...


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas