Komputery360 Porady i częste pytania Jaki kupić tablet – wskazówki ekspertów

Jaki kupić tablet – wskazówki ekspertów

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jaki kupić tablet – wskazówki ekspertów

Tablet to urządzenie mobilne stworzone na miarę dzisiejszych czasów. Powoli wypiera z rynku komputery, a w tym laptopy. Gotów jest zastąpić odtwarzacze MP4, a także smartfony. Mając dobry tablet, nie trzeba już mieć zegarka, ani telewizora. Niezbyt wymagający gracze mogą nawet zrezygnować z wszelakich konsol na rzecz tego właśnie urządzenia. Wszystko to jest jak najbardziej możliwe, tylko trzeba dokonać właściwego wyboru.

 

Łączność 3G, 4G oraz Wi-Fi

Jeżeli tablet ma być użytkowany w podróży i w wielu innych miejscach poza domem warto, aby miał funkcję – łączność 3G lub 4G. Dzięki temu będzie można korzystać z internetu we wszystkich miejscach, które są obejmowane sygnałem sieci komórkowej. Najpopularniejsza metoda łączności to 3G, ale każdy już chyba bardzo dobrze wie, że coraz popularniejsza staje się również sieć 4G LTE. Wi-Fi to też dobra funkcja. Jeżeli ktoś ma router w domu, to może korzystać z internetu za darmo i bez ograniczeń. Poza tym dzięki tej opcji można łączyć się z internetem w restauracjach, centrach handlowych i innych punktach publicznych.

 

Tablet plus klawiatura

Wybierając tablet warto zainteresować się, czy do tego urządzenia można też dokupić klawiaturę, a może ten już jest z nią w zestawie. Ogólnie w sprzedaży są uniwersalne klawiatury, ale jeżeli tablet będzie nietypowy, to ciężko będzie jakąkolwiek dopasować. W związku z tym najlepiej wcześniej zorientować się w tej sprawie.

 

Funkcja DLNA

Warto rozejrzeć się za tabletem, który ma funkcję DLNA. Dzięki niej można na odległość łączyć się z innymi urządzeniami znajdującymi się w domu, w celu odtworzenia muzyki na przykład na mini wieży. Funkcja ta z pewnością przyda się również tym, którzy chcą bezprzewodowo przesyłać zdjęcia z tabletu na telewizor.

 

Dobry procesor i układ graficzny

Tablet będzie funkcjonalnym urządzeniem, jeżeli będzie wyposażony w minimum 4-rdzeniowy procesor i będzie miał 2-4 GB pamięci RAM. Także układ graficzny powinien być jak najlepszy, aby działały gry, a obraz miał najwyższą jakość.

 

Wejście na kartę microSD

Tablet powinien mieć gniazdo na dodatkową kartę microSD, aby tym sposobem powiększyć pamięć danego urządzenia.

 

Wybierając tablet, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Wydajny procesor i mocny układ graficzny, a do tego jeszcze kilka przydatnych funkcji. Tak mniej więcej można opisać tablet warty zakupu. Przy wyborze na pewno nie należy kierować się ceną, gdyż ta bywa bardzo myląca. Starannie wybrany tablet będzie idealnym urządzeniem do wszystkiego – mając tu na myśli zabawę, pracę i rozrywkę.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Najlepsza klawiatura do gier – co jest ważne

Najlepsza klawiatura do gier – co jest ważne

Przeciętnym użytkownikom sprzętu komputerowego wydaje się, że każda klawiatura jest taka sama. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że różni się tylko konstrukcją – jedna ma większe klawisze, inna mniejsze, niektóre są podświetlane. W rzeczywistości...


Drukarka dla małej firmy – którą wybrać

Drukarka dla małej firmy – którą wybrać

Trudno jest sobie wyobrazić pracę biurową bez użycia komputera i drukarki. Taki zestaw jest potrzebny w każdej, nawet małej firmie. Z komputerem niektórzy bardzo dobrze sobie radzą, ale jeżeli chodzi o drukarkę, bywa zdecydowanie trudniej. Musi drukować dużo,...


Komputer dla studenta – jaki wybrać

Komputer dla studenta – jaki wybrać

Student to użytkownik sprzętu komputerowego, który nie tylko robi notatki i korzysta z komputera w celu znalezienia informacji w internecie. To również młoda osoba, która lubi czasem zagrać w jakąś grę. Wiadomo jednak, że ten gracz będzie miał nieco...


Czy warto mi kupić MacBooka zamiast laptopa z Windowsem?

Czy warto mi kupić MacBooka zamiast laptopa z Windowsem?

Obecnie osoby, które mają zamiar kupić nowy sprzęt komputerowy zastanawiają się co wybrać – MacBook czy laptop z Windowsem? Pytanie jest dość trudne, bo w sumie ciężko cokolwiek w tej sprawie narzucać innym. Można tylko powiedzieć, że zarówno jedno...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas