Komputery360 Porady i częste pytania Czym się kierować kupując obudowę do komputera?

Czym się kierować kupując obudowę do komputera?

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Czym się kierować kupując obudowę do komputera?

W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się samodzielne składanie komputera. Ma to na celu uzyskanie wysokiej jakości sprzętu – zdecydowanie mocniejszego i zarazem tańszego od oferowanego w sklepach. Okazuje się jednak, że to nie takie proste. Szukając poszczególnych części, trzeba zwrócić uwagę nawet na obudowę. A czym konkretnie się kierować? O tym poniżej.

 

Dużo miejsca na podzespoły – dobierając obudowę do składanego komputera, zdarzają się bardzo różne sytuacje. Czasem na przykład zbyt długa karta graficzna nie mieści się w obudowie. Wówczas trzeba zastosować inną, być może dużo gorszą. Aby uniknąć takich sytuacji i złożyć naprawdę solidny komputer, trzeba rozejrzeć się za obudową, która pomieści wszystkie podzespoły i to bez zbędnego ucisku.

 

Specjalne otwory na okablowanie – w obudowie powinny znaleźć się specjalne „wloty” na okablowanie. W ten sposób będzie można pochować zbędne kable, zyskując w ten sposób porządek i przestrzeń niezbędną do prawidłowej cyrkulacji powietrza.

 

Dodatkowe wentylatory – niektórzy, choć niby znają się na komputerach, nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne są wentylatory. W tym przypadku obowiązuje jedna zasada – im więcej, tym lepiej. Komputer musi być odpowiednio chłodzony, szczególnie w okresie upalnego lata.

 

Odpowiednia ilość złączy USB – wybierając obudowę warto zwrócić uwagę na ilość złączy USB. Im więcej, tym lepiej, bo w ten sposób komputer staje się praktyczniejszy. Wówczas na pewno nigdy nie zabraknie wtyku na dodatkowy pendrive lub jakiś kabel.

 

Wygląd i jakość – szukając obudowy do komputera, nie można zapominać o wyglądzie i jakości. Obudowa powinna być wykonana solidnie z najlepszych jakościowo materiałów. Warto, by miała atrakcyjny nowoczesny wygląd. Będzie robiła wrażenie nie tylko na osobach, które nie mają pojęcia o komputerach, ale i na tych, którzy bardzo dobrze znają się na tym sprzęcie.

 

Cena – choć nie jest najważniejsza, to jednak ma znaczenie. Warto wybrać obudowę w przystępnej cenie. Nie ma co z drugiej strony przesadzać i wydawać na ten cel majątku. W końcu to tylko obudowa.

 

Dobrze wybrana obudowa komputera na pewno będzie doskonale się prezentować, a wypełniona odpowiednimi częściami będzie pełniła rolę solidnego komputera. Dziś wybór tego rodzaju elementów jest bardzo duży. Każdy znajdzie obudowę, jakiej potrzebuje, mając tu na myśli wymiary, wygląd i jakość. Obudowa nie musi być droga, ważne jest natomiast to, aby miała najpotrzebniejsze funkcje. Tylko wtedy cały komputer będzie funkcjonalnym urządzeniem.

Ekspert IT

Warto sprawdzić

Warto przeczytać

Do czego przyda się tablet

Do czego przyda się tablet

Tablet jest urządzeniem mobilnym, na które decyduje się coraz większa liczba ludzi. Pytanie tylko – do czego może się przydać i czym sobie zasłużył na tak dużą popularność? To całkiem nowoczesne urządzenie, które nie dość, że jest niezwykle...


Komputer stacjonarny czy laptop

Komputer stacjonarny czy laptop

Sprzęt komputerowy to nie tylko PC, ale również laptop. Osoby, które zamierzają kupić to urządzenie, zazwyczaj nie wiedzą, na które z nich się zdecydować. Nie ma w tym nic dziwnego – to kosztowny wydatek i każdy chce dokonać korzystnego wyboru....


Darmowe oprogramowanie – dlaczego warto

Darmowe oprogramowanie – dlaczego warto

Darmowe oprogramowanie to doskonała alternatywa dla drogich programów komputerowych, na które niestety mało kogo stać. Są przeznaczone zarówno dla domowych użytkowników, jak i komercyjnych. Wybór darmowego oprogramowania zamiast...


Jak dbać o baterię w laptopie – kilka wskazówek

Jak dbać o baterię w laptopie – kilka wskazówek

Laptop jest urządzeniem, które nie będzie działać bez baterii. Dlatego serwisanci podpowiadają swoim klientom, aby dbali o tę część przenośnego komputera. Tylko wtedy laptop będzie funkcjonował bezawaryjnie i długo. Pytanie tylko – w jaki sposób...
Komputery
Laptopy
Komputery PC
Tablety
Smartfony
Monitory
Konsole i Gry
pokaż więcej


Powiadom nas
o czym powinniśmy napisać

Znajdź nas